top of page
Пошук

Історія хімчистки від давніх часів до сьогодні.

А все почалось з випадковості..

Одного дня, майже два століття тому в 1855 році прокинули гасову лампу на скатертину. За одними джерелами це була покоївка за іншими сам власник фарбувальної Жан Батист Жоллі. Але результат такої незначної, на перший погляд, дії- розвиток технологій чищення одягу. Ви запитаєте як це між собою пов'язано? А ось як, Жоллі побачив що під дієї нафтопродукту скатертина стала набагато чистішою і зникли застарілі плями. Так і почалась історія видалення плям та забруднень. Він відкрив найпершу хімчистку, в якій очищав одяг гасом. Проте, це було не дуже безпечно, оскільки бензин та гас легкозаймисті і це призводило до частих вибухів та пожеж.

Все почалось зі скипидару, він мав унікальні на ті часи здібності- розщеплювати жири не змінюючи структури та кольору тканини. За ним прийшов бензол, який вже не мав такого неприємного запаху, проте був з такими ж легкозаймистими та вибуховими властивостями.

У світі відбувається промисловий переворот. Суспільство переходить від агарного до індустріального. Зростає роль міст та міського населення. Промислова революція та хімчистка розвивались паралельно. Індустріалізація мала на меті покращити життя людей, які працювали на заводах та фабрика. У всіх галузях впроваджувалось машинне виробництво, що вимагало менше людської праці. Зі збільшенням виробництва одягу зросла і потреба у його догляді, що відіграло ключову роль у впровадженні масових хімчисток.

Хімчистка в 20-21 століттях.

Починає писатись історія та розвиток професійного догляду за одягом, на фоні всіх змін в суспільстві

1910 рік дав нову хімічну речовину чотирихлористий вуглець. Він був набагато ефективнішим, не займався. Це спонукало людей створити спеціальне обладнання з замкнутим циклом. Воно давало можливість відразу чистити, віджимати та сушити. На той час це було щось неймовірне. Але і тут були свої недоліки- він забруднював повітря хімікатами та агресивно впливав на обладнання. Після другої світової війни, з’явився трихлоретилен, більш дешевий, але все ще токсичний.

Основним недоліком всіх розчинників була легка займистість, а в контакті з повітрям- вибухонебезпечність. Що спонукало не зупинятись та винаходити нові хімічні методи чищення текстилю.

Розчинник Стоддарда (1925році), нині відомий під назвою уайт-спірит зробив процес хімчистки значно безпечнішим. До середини 1930-х у хімічному чищенні почали використовувати тетрахлоретилен (перхлоретилен) — справжній прорив. Більш стійкий, не горючий і чудово видаляє забруднення, практично не завдававши шкоди одягу.

Розвиток хімчистки не зупинявся, важливо було зменшити вплив хімчистки на довкілля та здоров’я персоналу. Винаходили не тільки розчинники, а й нові машини для прання. Нове обладнання, яке б дозволяло працювати без особливого ризику.

Перхлоретилен чудово себе зарекомендував до сьогодні. Зараз його використовують на машинах останнього покоління, які відповідають всім екологічним стандартам. Що дозволяє утилізувати всі токсичні речовини і не допустити їх потраплянню в навколишнє середовище.

В кінці 20 століття (1993р) з’явилась Аквачистка, її не можна порівняти з пральною машиною. Хоча основним елементом даного «розчинника» є вода. Аквачистка проводиться із застосуванням спеціальних миючих засобів при низьких температурах з малими оборотами. Це мінімалізує механічний вплив на тканину. Зокрема така чистка застосовується для видалення плям з більш делікатних речей, обробка яких дозволена максимум при 40 ° С. Аквачистка сьогодні займає близько 40% оброблюваних речей, незважаючи на інші сучасні методи хімчистки.

Хімчистка, має довгу і цікаву історію, що відображає технологічні та екологічні зміни протягом віків.

З появою руху за охорону навколишнього середовища, зросла увага до екологічних аспектів хімчистки. Хоча сучасні методи очищення є набагато безпечнішими для навколишнього середовища, ніж їх попередники, вони все ще можуть мати певний вплив на довкілля. Викиди хімічних розчинників та інших хімічних речовин можуть забруднювати повітря та водні джерела.

Сьогоденний тренд в хімчистці - перехід до екологічно чистих методів чищення. KIMS були першими в Україні хто впровадив нові екологічні технології та матеріали. Щоб зменшити свій вплив на довкілля та забезпечити безпечні умови праці для своїх працівників.

Ми використовуємо нову екологічну технологію GreenEarth. Це запатентований процес сухого очищення одягу з використанням рідкого силікону D5. Він абсолютно не токсичний, не викликає алергічних реакцій у людини. При потраплянні в навколишнє середовище розпадається на звичайний пісок та мікроелементи (воду та вуглекислий газ).

На жаль, ще не так багато хімчисток впроваджують екологічний догляд за одягом.

Хімчистка продовжує залишатися важливою складовою нашого повсякденного життя. Екологічність та якість у хімчистці стали трендом у галузі. Тому при виборі, куди віднести свої речі, звертайте увагу не тільки на якість у хімчистці, а і екологічну відповідальності.

Екологічна хімчистка включає в себе використання безпечних для середовища розчинників та технологій. Забезпечуючи ефективне очищення одягу без шкоди для природи. Сучасні технології дозволяють забезпечити ефективне та безпечне чищення одягу, зберігаючи при цьому якість та сталість тканин.

 Розвиток технологій та усвідомлення важливості охорони навколишнього середовища сприяють постійному удосконаленню методів хімчистки, забезпечуючи якісний та безпечний догляд за вашим одягом. Абсолютно екологічно чисті хімчистки- це наше майбутнє.



37 переглядів

Comments


bottom of page